Menu
Sepet

ECZANELERE ÖZEL VADE FIRSATLARI İÇİN TIKLAYIN

İade & Garanti Hakkında

mağaza açmak ücretsizdir. ebulabula.com ana sayfasının üst bölümünde yer alan Kayıt ol başlığına tıkladığınızda Mağaza kayıt ol sayfasına yönlendirileceksiniz. "Ücretsiz üye olabilirsiniz" butonuna basıp üyelik formunu doldurarak kolay ve güvenli bir şekilde platformumuza kaydolabilirsiniz.Hesabım kısmında Satıcı ol butonuna tıklayarak gerekli bilgileri girerek başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası, e-posta hesabı ve banka hesabına sahip tüm şirketler ebulabula’da satış yapabilir.

Üyelik Formu Doldurulması - Evrak Yönetimi - Onay Süreci
Üyelik Formunun Doldurulması: Seçtiğiniz şirket türüne göre sizden talep edilen bilgilerin doldurulacağı alandır.
Evrak Yönetimi: Üyelik formu doldurduktan sonra talep edilen evrakları sisteme yükleyeceğiniz alandır.
Onay Süreci: Evraklarınızın kontrol edileceği ve mağaza üyeliğinizle ürünlerinizin satışa açılmasını sağlayacak son onay sürecidir.

Yeni çıkarılan kanun uyarınca 30.000 TL’ye kadar vergiden muaf olarak online satış gerçekleştirilebilirsiniz.
Evrak yönetimi aşamasında sizden talep edilecek vergi levhası yerine “Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi”ni sisteme yükleyebilirsiniz. ebulabula.com üzerinden alınan siparişler için fatura kesilmesi zorunludur. Vergi muafiyet kurallarına göre KDV oranı üzerinden faturanızı düzenleyebilirsiniz.

Adi ortaklık firmaları, üyelik formunu doldururken şirket türü seçenekleri arasında “Sermaye Şirketleri”ni seçerek kayıt işlemine devam edebilirler. Ortaklığa ait resmi firma isminin ve vergi numarasının kayıt aşamasında yazılması gerekmektedir. Ayrıca, ödemeler için ilgili ortaklığa ait bir banka hesabının tanımlanması şarttır.

ebulabula.com mağaza ödemeleri, sadece kayıt işlemi gerçekleştirilmiş ilgili firmanın banka hesabına aktarılmaktadır. Bu kapsamda vergi levhanızda belirtilen isim dışında farklı bir banka hesabına ödeme yapılamamaktadır.

Şirket türü seçiminize göre online olarak Satıcı Ofisi üzerinden sisteme yüklemeniz gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir:

Şahıs Şirketleri için:

 • Vergi Levhası (Son 1 yıl)
 • İmza Sirküleri (Sicil kaydı bulunmuyor ise imza beyanı evrağı eklenebilir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Sadece ön yüz )
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi)

Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklıklar için:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 ay) - Faaliyet belgeniz bulunmuyor ise güncel KDV tahakkuk fişinizi ilgili kısma ekleyebilirsiniz.
 • Vergi Levhası (Son 1 Yıl)
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (ebulabula.com Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (ebulabula.com Sözleşme)

ebulabula.com sözleşmelerinizi, satıcı ofisiniz üzerinden Hesabım > Evrak Yönetimi alanından indirebilirsiniz. İlgili sözleşmeleri kaşeli ve imzalı olarak (imza sirkülerinde yer alan imza) pdf ve jpeg formatında sisteme yükleyebilirsiniz.

İlgili formu doldururken seçilen kategori, Komisyon Anlaşması evrağınızın oluşması içindir. İlgili evrakta seçtiğiniz kategoriye özel komisyon oranı yer almaktadır. Ancak belirtilen kategori dışında da istediğiniz kategori üzerinden satış yapabilirsiniz. Seçtiğiniz kategori dışındaki söz konusu satışlarda ise satışını gerçekleştirdiğiniz ürüne ait kategori komisyon oranı geçerli olacaktır.

Şahıs firması üyeliğinizi farklı bir Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklıklar türü üyeliğine dönüştürmek hariç aşağıda belirtilen alanlarda güncelleme yapabilirsiniz:

 • E-posta Adresi,
 • İletişim Yetkileri Bilgileri,
 • Adres Bilgisi,
 • Banka Hesabı,
 • Vergi Dairesi Değişikliği,
 • Ticari Unvan Değişikliği (Anonim ve limited şirketler için geçerlidir.)

İlgili işlemlerde yapılacak bazı değişiklikler ebulabula.com tarafından talep edilen dilekçelere özel olarak gerçekleştirilmektedir.

Aşağıda yer alan kategorilerden herhangi birinde ürününüzün satışını gerçekleştirebilirsiniz:

 • Giyim & Ayakkabı
 • Elektronik
 • Ev & Yaşam
 • Anne & Bebek
 • Kozmetik & Kişisel Bakım
 • Spor & Outdoor
 • Kitap, Müzik, Film, Oyun
 • Bilet, Tatil & Eğlence
 • Otomotiv & Motosiklet

ebulabula.com'da taklit/sahte, izin gerektiren ve izni olmayan, Yasaklı Ürünler Listesi'nde yer alan ürünler teşhir edilemez ve satılamaz.
(bkz. Satılmaya Uygun Olmayan Ürünler)

ebulabula.com’da ürünlerinizi manuel olarak Satıcı paneli’nizden ya da toplu olarak XML, Excel, Fttp ve API üzerinden yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

ebulabula.com üzerinden almış olduğunuz siparişleri alıcılara kargolamanızdan sonra siparişler alıcılar tarafından ''Tamamlandı'' konumuna getirilir. “Tamamlandı” statüsünden 7 gün sonra hak edişiniz kayıtlı banka hesabınıza aktarılır.

hesabınızı son siparişinizin üzerinden 6 ay geçtikten sonra kapatabilirsiniz. Herhangi bir sipariş işlemi olmayan mağaza hesapları anında kapatılabilmektedir.

İade & Garanti Hakkında

GARANTİ

Sitemizdeki bütün ürünlerimiz üretici firmaların garantisi altındadır. 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI' ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün SATICI' ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ YA iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. 

Satın aldığınız ürünleri orijinal ambalajında ve hasarsız olmak koşulu ile 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

İade adresi: 

MERKEZ İLAÇ SANAYİ ve TİCARET A.Ş. 

Sırrı Çelik Bul. Çamlık Mah. Ayça Sok No:6 34788 Taşdelen / Ümraniye / İSTANBUL 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir: 

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

- İade etmek istediğiniz ürünün faturasını (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebinizi içeren bir yazıyı göndermeniz gerekmektedir. 

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız 

tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Ceva Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. 

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. 

Gelen ürün öncelikle iade bölümümüz tarafından incelenmekte, gerekir ise ürünün yetkili teknik servisine yada tedarikçi firmalara test etmeleri için gönderilmektedir. 

İade onaylandığında, ürün bedeli iadesi, işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 

Cayma Hakkı İstisnası

Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca, üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, hızla bozulma ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkı yoktur

ÜRÜN FİYATLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN ! GİRİŞ YAPINIZ !